Preskoči na glavno vsebino

S kanuji po Kolpi

Da z Darjo nisva ljubitelja masovne selitve narodov na obale naših južnih sosedov, je jasno. Zato iščeva alternative za preživljanje počitnic najraje doma, v Sloveniji. Tokrat sva izbrala spoznavanje naše južne meje iz kanuja in zraven povabila še Petro in Gašperja.
Dva dni smo preživeli na mirni reki, ki se počasi vije med visokimi hribi. Preveslali smo približno 25 km od Starega trga do Vinice. Čolne in sodove za opremo smo najeli pri Grand Kolpa, ki so nas prišli po zaključku naše avanture iskat s kombijem in tako poskrbeli za celotno logistiko. Sicer je ob reki nekaj kampov, kjer se lahko ustaviš, postaviš šotor in prespiš, a mi smo si izbrali divjino. Sredi soteske so nam ponoči delale družbo le oddaljene divje svinje s svojim cviljenjem.
Sicer pa toplo priporočam tak način preživljanja počitnic. Mir in samota, ki ga ponudi spokojna zelena reka, skrita med gozdove, le težko najdeš v množici turistov.






Komentarji

Oseba Anonimni sporoča …
Z veseljem prebiram in sledim vajinim dogodivščinam... Slikce so fenomenalne... Upam, da bosta tudi kaj na Šorlijevi...Ga. Keglevič vaju, po moje že pogreša,... brr
Oseba Tomaž Ovsenik sporoča …
Sva že doma oz. v službi in med knjigami. Dobrodošel na pivu ;).

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika

Moški vikend

"Ati, a bova šla enkrat skupaj na kolo, tako, kot greš ti zjutraj?" "Ati, midva tudi!" "Jaz tudi, samo midva!" Tako približno so se kar nekaj časa vrstile prošnje od največjega naprej (mala dva zaenkrat še ne kolesarita z nami, razen, kadar ju naložim v prikolico in se peljemo skupaj). Odkar sem namreč spet več na kolesu, si otroci vse bolj želijo aktivne družbe z mano tudi na tak način. Da bi ugodil vsem trem naenkrat ter obenem želji, da gremo enkrat fantje skupaj prespat v šotor, smo se odpeljali v Kranjsko Goro, kjer smo v kampu Natura Eco  postavili šotor ter zajahali kolesa. Sicer sem imel načrt, kam se bomo odpeljali, vendar sem ga sproti prilagajal njihovi utrujenosti in volji. Imeli smo zelo prijeten vikend, ki bi lahko postal naša moška tradicija :). Kolesarski raj Zelenci Moj ponos Kosilo pri Pehti Ati, utrujen! Ni boljšega zaključka od sladoleda

Njegov rojstni dan

Zdaj imamo to že v navadi, da na božični večer poleg večerje pripravimo tudi praznovanje za Jezusov rojstni dan, k čemur seveda paše tudi torta. Pihajmo! Neustavljivi napadalci na sladkor Družinska

Družine dvojnih dvojčkov

Že nekaj časa smo vedeli eden za drugega, letos pa je Janez dal pobudo, da se srečamo in spoznamo. Tri družine z enako dinamiko rojevanja otrok: najprej enega, potem pa dvakrat dvojčki. Družina Rahne iz Šentvida nad Ljubljano, družina Logar iz Suhe pri Predosljah ter družina Ovsenik iz Tenetiš. Fino je spoznati ljudi, ki brez dolge razlage 'štekajo' situacije, ki jih doživljamo doma. Tiste prijetne, ko ne veš, kako bi se dovolj zahvalil za milosti, ki so ti dane v obliki nasmejanih, veselih in zdravih otrok, kot tudi tiste, ki te peljejo na rob svojih zmogljivosti in preizkušnjo zakonskega odnosa ter spraševanje o pravilnosti vzgojnih odločitev. Barbara, Mojca, oba Janeza in otroci - lepo vas je bilo spoznati, se veselimo prihodnjega srečanja! Tri družine, petnajst otrok, od tega dvanajst dvojčkov.